Wed. Oct 4th, 2023
0 0
Read Time:2 Minute, 41 Second

Převažují ve vás tedy pozitivní pocity?

Je to tak. Obhájit předchozí snovou sezonu bylo hrozně těžké. Zvlášť když jsem na jaře skoro čtyři měsíce chyběla na kurtech kvůli zranění lokte. V únoru mně tělo řeklo, abych se po náročném programu zastavila. Vyžádalo si pauzu. Dlouho se mně pak nedařilo vrátit se v singlu na předchozí úroveň, ale držel mě debl. A nakonec jsem se zvedla i ve dvouhře. Letošním singlovým vrcholem pro mě bylo prvenství na domácím turnaji v Ostravě. Takže sezona dopadla z mého pohledu docela dobře.

Také v jejím závěru vás postihlo zranění, kvůli němuž jste se na poslední chvíli nezúčastnila závěrečného turnaje Poháru Billie Jean Kingové. Jak to vypadá s vaším zápěstím teď?

Zlepšuje se to, za což jsem ráda. Ale pořád to ještě není zdaleka dobré. Stále se léčím. Od Turnaje mistryň, v němž jsme začátkem listopadu byly s Katkou ve finále, jsem ještě tenis nehrála. Připravuju se jen fyzicky. Kvůli tomu odletím o víkendu za teplem do Spojených arabských emirátů.

Kdy byste se tedy měla na kurty vrátit?

Určitě ne dřív než v lednu na turnaji v australském Adelaide. To za předpokladu, pokud půjde všechno dobře, a budu stoprocentně zdravá.

Jak jste vnímala, že se ohledně vaší absence v českém družstvu při listopadovém Poháru Billie Jean Kingové v Glasgow vyrojilo dost spekulací?

Přiznám se, že o žádných nevím. Já jsem hrozně chtěla týmu pomoct. Strašně ráda reprezentuju. Bez zdraví to ale nejde. Lékaři včetně pana profesora Koláře mně doporučili, abych s bolavým zápěstím už nepokoušela osud. Po zkušenostech z letošního jara jsem mnohem víc opatrná, nerada bych zase na dlouhou dobu vypadla z turnajového dění.

Vy jste ale do Londýna odletěla…

Ano. Teprve potom jsem obdržela lékařskou zprávu, na jejímž základě mi doktoři doporučili nehrát. Proto jsem se odhlásila až na poslední chvíli.

A žádné výčitky od spoluhráček nebo kapitána Pály jste nezaznamenala?

Nikoli. Když jsem to panu Pálovi oznámila, bylo mi řečeno, že to respektují a chápou.

Foto: Susan Mullane, Reuters

České deblistky Barbora Krejčíková (vpravo) a Kateřina Siniaková na archivním snímku.Foto: Susan Mullane, Reuters

Fandila jste aspoň u televize?

Jasně. Držela jsem holkám palce. Škoda že to nevyšlo na finále.

Jak se vám zamlouvá nový formát bývalého Fed Cupu se závěrečným turnajem dvanácti nejlepších družstev na jednom místě?

Ten starý se mně líbil mnohem víc. Zápasy mívaly před plnými tribunami obrovskou atmosféru. Všimla jsem si, že v Glasgow moc diváků nechodilo.

Kde a jak se chystáte strávit Vánoce?

Doma v Česku s rodinou. U vánočního stromečku, s cukrovím, kaprem, bramborovým salátem a rybí polévkou.

Budete vařit a péct?

Nechám to na mamce. Budu jí ale ráda pomáhat.

Omezíte v roce 2023 po nedávných zkušenostech se zraněními ruky počet turnajů, v nichž nastoupíte kromě singlu i ve čtyřhře?

Chci se o tom pobavit s trenérem Alešem Kartusem. Je to hodně pravděpodobné. Vždyť už dobře vím, jak těžké je vracet se po dlouhém marodění zpátky na kurty. Debla ale určitě hrát nepřestanu. Baví mě, a s Kačkou se nám v něm daří. Těch turnajů bude ale asi trochu míň.

Jak moc vám změnil život singlový triumf na pařížském Roland Garros v červnu loňského roku?

Přibylo mi od té doby hodně mediálních povinností. Je to ale příjemné, jde vesměs o pozitivní záležitosti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *