Mon. Oct 2nd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

„Navrhovali jsme změny už po minulé sezoně, v níž tým sestoupil z extraligy. Ani současné sportovní výsledky v první lize bohužel neodpovídají ambicím mužstva a kvalitě kádru. Navíc rozpočet na stávající sezonu byl nastaven velmi rizikově. Aktuálně není pokryta takřka polovina příjmové stránky. Po dlouhých jednáních spolumajitelů tudíž vznikla dohoda, že společně učiníme kroky, aby společnost byla schopná i nadále plnit veškeré svoje závazky,” uvedl zlínský primátor Jiří Korec v tiskovém prohlášení města, které je většinovým vlastníkem hokejového klubu.

Město Zlín plánuje objednat na kalendářní rok 2023 u prvoligového mužstva Beranů reklamu přibližně v hodnotě osmi milionů korun. Další až čtyři miliony může tým získat za úspěchy v jednotlivých kolech play off.

Foto: Profimedia.cz

Robert Hamrla na archivním snímku z roku 2013. Bývalý gólman se po ukončení hráčské kariéry se vrhl na komunální politiku.Foto: Profimedia.cz

„Peníze klub dostane za podmínky realizace avizovaných změn včetně jmenování nejbližších spolupracovníků Roberta Hamrly jak u prvního celku, tak i u mládeže. Značnou pozornost bude nutné zaměřit také na nejstarší mládežnické kategorie, kde je cílem udržení nejvyšších soutěží i statusu akademií,” zdůraznil Korec.

Podle něj se také od Nového roku přesune správa zimního stadionu Luďka Čajky i přilehlé PSG arény pod městskou společnost Steza. Důvodem je ekonomická optimalizace provozu, aby nedošlo k uzavření žádného ze stadionů kvůli navýšení cen energií.

Hokejisté Zlína se po jarním sestupu do první ligy netajili myšlenkami na rychlý návrat mezi elitu. Po 25. kole druhé nejvyšší soutěže však figurují v tabulce s 35 body až na deváté příčce.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *