Sat. Jun 3rd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Fotogalerie

Za svou profesionální kariéru nabíral 43 trofejí, nejvíce ze všech fotbalistů v historii. Jeho nominaci do Kataru se mnozí experti divili a první dva duely odseděl na lavičce. Proti Kamerunu ale dostal Dani Alves příležitost, stal nejstarším hráčem, který kdy za Brazílii nastoupil na mistrovství světa a 125. startem vyrovnal Roberta Carlose. Vícekrát oblékl dres „Kanárků” jen legendární Cafú (142).

„Roberto Carlos je pro mě idol. Přítel, kterého mi dal fotbal. Hodně se s ním ztotožňuji. Rozumíme si, protože jsme si velmi podobní. Je krásné vyrovnat se takovému fotbalistovi. Teď aby nás doháněli ostatní,” přeje si Alves.

Sestřih utkání MS Kamerun – BrazílieVideo: Česká televize

O tom, zda je ve výběru kouče Titeho oprávněně, má jasno. „Při každé nominaci se vždy diskutuje, kdo pojede. Soustředím se jen na výkony. Nemůžete se zavděčit všem. Nikdy to tak nebylo a nebude,” zdůrazňuje.

Výjimečný večer mu však zkazil výsledek. Brazílii rozesmutnil v nastavení druhého poločasu útočník „Nezdolných lvů” Vincent Aboubakar. Na postupu největších favoritů šampionátu z prvního místa skupiny G to ale nic nezměnilo.

„Byl to den plný různých pocitů. To, že mohu na turnaji v tomto věku být a přispívat týmu, vypovídá o tom, jak si fotbalu vážím. Vzhledem k výsledku mám ale hořkosladký pocit,” dodává sklesle.

„Je to pro nás upozornění, že tady nejsou slabí soupeři. Pro nás velké poučení,” věří Alves a vyhlíží pondělní osmifinále s Jižní Koreou. „Teď už není prostor pro chyby. Je dobře, že se nás takový zápas potkal ve skupině. Od této chvíle to bude už jen boj o každý centimetr na hřišti,” uvědomuje bývalý hráč Barcelony či PSG a v současnosti zástupce mexického celku UNAM Pumas.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *