Mon. Dec 4th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

Vítězové křepčili v rozjásaném kolečku uprostřed arény ve Vakře, poražení smutně klopili oči k zemi. „Ani se to nedá popsat. Je to mix štěstí, úlevy i vyčerpání,” líčil australský hrdina dne, křídelník Mathew Leckie.

„Takhle jsme to nechtěli. Teď jsme zklamaní a plní emocí, důkladná analýza přijde později,” pravil dánský kouč Hjulmand. Loni byl doma hrdinou, teď ho fanoušci tlačí k demisi.

V Austrálii je mnohem příjemnější nálada. Z trenéra Grahama Arnolda čišela spokojenost: „Úsilí mého týmu bylo neuvěřitelné. K tomu si přidejte správné nastavení hlavy a víru. Poslední čtyři roky jsme intenzivně pracovali a teď jsme v osmifinále.”

Stateční Australané se mezi nejlepších šestnáct dostali teprve podruhé v historii. Mundial načali zpackanou premiérou s Francií (1:4), ale pak porazili Tunisko s Dánskem. Dvakrát jim stačila jediná trefa a sebevědomí před osmifinále můžou posílit i dvě čistá konta.

Zato Dánsko truchlí. Před šampionátem zaujalo povedeným nominačním videem s krásami země, jenže v Kataru se protrápilo hned vstupní partií s Tuniskem (0:0) a za 270 minut stihlo jediný gól.

„Máme dobrý tým, takže to, že jsme neprošli ze skupiny, je obrovský neúspěch. Nezahráli jsme to, čeho jsme schopní. Fiasko,” láteřil obránce Joachim Andersen.

Dánům scházel drajv z EURO, rychlost i nápady. V derniéře s Austrálií pro ně byla nešťastná 60. minuta a rozhodující gól Leckieho, který kromě Dánska odřízl i Tunisko. Tomu k postupu nestačila ani nečekaná výhra 1:0 nad Francií.

„Seběhlo se to raz dva, v takových chvílích ani nemáte moc času přemýšlet. Dostal jsem skvělou přihrávku za obranu a chtěl jsem jít do středu, ale obránce si toho všiml, tak jsem šel na druhou stranu. Vystřelil jsem k tyči, a když míč letěl do sítě, cítil jsem obrovskou radost. Měli jsme kolem sebe spoustu pochybovačů, ale zvládli jsme to,” vyprávěl Leckie do televizní kamery.

„Jsem na svoje kluky pyšný, ale teď už žádné emoce. Žádné oslavy ani sociální sítě. Naše mise ještě nekončí,” zdůraznil kouč Arnold. A nakonec napůl v žertu dodal: „Jdeme spát.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *