Sat. Jun 3rd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 4 Second

Postup

01.

Máslo nakrájejte na menší kostky a nechte chvíli povolit. Mezitím najemno rozemelte (nebo rozmixujte) piškoty na základní hmotu.

02.

Povolené máslo prošlehejte s moučkovým cukrem a kondenzovaným mlékem do krémové konzistence. Přidejte piškotové drobečky, jemně mleté mandle a kokos a vypracujte soudržné těsto. Nechte ho v chladu odpočinout asi dvě hodiny.

Tip: V receptu líp funguje jemnější kokos. Pokud máte kokos strouhaný na hrubší kousky (bývá to obvyklé u dražších bio značek), krátce ho promixujte, postačí jeden-dva pulzy.

03.

Zhruba po dvou hodinách vytáhněte hmotu z lednice a nechte ji krátce povolit, mezitím si připravte krém. Kvalitní marcipán nastrouhejte najemno. V malém rendlíku přiveďte téměř k varu smetanu, odstavte ji, přidejte marcipán a metličkou ho v horké smetaně trpělivě rozšlehejte, až se úplně rozpustí. Hmotu nechte krátce zchladnout a poté do ní zašlehejte i změklé máslo.

Tip: Do krému můžete přidat lžíci amaretta, mandlovice nebo rumu.

04.

Ze základní hmoty odebírejte lžičkou kousky velké asi jako ořech. Otiskněte je ve strouhaném kokosu, vmáčkněte do formičky na vosí hnízda a obrácenou stranou vařečky udělejte důlek na krém. Až zpracujete všechnu hmotu, naplňte důlky připraveným krémem, posaďte na podstavec z kulatého piškotu a nechte v chladu zaschnout.

Tip: Zapomeňte na lžičku! Vosí hnízda se krémem nejlíp plní pomocí cukrářského sáčku nebo zbobící pistole.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *