Sun. May 28th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

V pondělí večer intenzivní deště způsobily, že se utrhly části svahů a začaly se valit na přilehlou dálnici. Bahno smetlo vše, co mu stálo v cestě. Podle úřadů pohybující se masa půdy zničila nejméně 16 vozů, píše agentura AP.

Navzdory špatnému počasí pátrací a záchranný tým hasičů stále pokračuje v odstraňovaní škod a v hledaní nezvěstných.

Prozatím se jim podařilo lokalizovat a vyprostit šest přeživších, včetně starosty pobřežního města Guaratuba Roberta Justuse, uvedl zpravodajský server BBC.

„Jsem naživu z boží milosti,“ citovala agentura AFP starostu města. „Bylo to hrozné. Hora na nás prostě spadla. Smetla nás do posledního auta,“ dodal představitel města.

Přečtěte si

Na italském ostrově Ischia se o víkendu v důsledku vydatných dešťů sesula půda. Záchranáři stále pokračují v hledání nezvěstných. Evakuováno bylo kvůli obavám ze zřícení dalších domů přes dvě stovky obyvatel.

Práci záchranářů komplikuje hůře přístupný terén. Zároveň panují obavy, že by mohlo dojít k dalším sesuvům. Národní meteorologická služba (INMET) vydala varování před silnými dešti pro více států v Brazílii.

„Týmy pracují nepřetržitě. Situace v oblasti je vážná a v příštích dnech se pravděpodobně zhorší,“ řekl ve středu novinářům velitel hasičů Manoel Vasco.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *