Mon. Dec 4th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

Plánuje v něm vybudování bezbariérového dvojdomku pro klienty Domova pod Kuňkou, který pomáhá lidem se zdravotním postižením, a dvojdomku pro Dětský domov Pardubice. Kromě toho má v areálu vzniknout internát a objekt Pardubického inovačního centra, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

Hejtmanství chce být připraveno na vhodné výzvy evropských fondů, a to jak Integrovaného regionálního operačního programu, tak například Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost. „Jen v rámci inovačního centra se náklady na stavbu včetně vybavení a výstavby nezbytných parkovacích míst pohybují na částce přesahující 220 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

Pro Domov pod Kuňkou chce kraj vybudovat bezbariérový dvojdomek pro 12 uživatelů, kteří v něm budou mít vše potřebné pro fungování v rámci vlastních domácností. „Samozřejmostí je také zázemí pro personál, který se o klienty bude v těchto domácnostech starat. Budova je koncipována jako nízkoenergetický dům s rekuperací tepla doplněný tepelnými čerpadly a fotovoltaickými panely na střeše domu,“ uvedl krajský radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola (Koalice pro Pardubický kraj). Předpokládané náklady tohoto projektu se odhadují na 52,5 milionu korun, v současnosti se připravuje výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace.

Kromě dvojdomku pro klienty Domova pod Kuňkou by v areálu mělo vzniknout zázemí pro dvě rodinné skupiny s celkem až osmi dětmi Dětského domova Pardubice. Nynější budova dětského domova není v dobrém stavu a neodpovídá moderním standardům, proto by se měla zbourat. Administrativní část dětského domova bude umístěna v dočasné modulární kontejnerové budově, která bude napojena na inženýrské sítě, do budoucna se s ní počítá v další zástavbě. Projekční práce začnou na konci letošního roku a potrvají celý příští rok, první stavební práce by v areálu měly být zahájeny na začátku roku 2024.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *