Sat. Sep 30th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 56 Second

V září se po třech letech vrátil do kulatého kolbiště a dal jasně najevo, že se s ním rozhodně musí počítat. Osmadvacetiletý Gottvald, jehož působivá kariéra se kvůli osobním věcem v roce 2019 pozastavila, si na turnaji Oktagon 35 v Brně připsal úspěšný comeback a na body zdolal Brazilce Edilsona Francu.

Povoláním profesionální voják chce v boji pokračovat a podle toho se také připravuje. Za přípravou na další duel, jenž proběhne v příštím roce, odfrčel do Thajska, kde si na několik týdnů dá pořádně do těla. „Mám tam dobré podmínky pro trénink, i vzhledem k tomu, že jsem celý rok v jednom kole, tak to spojím s dovolenou a tréninkovým kempem,” nechal se slyšet Gottvald, který odletěl společně s kamarádem a všestranným zápasníkem Ladislavem Krištůfkem.

Foto: @janjayjaygott

Ladislav Krištůfek (vlevo), Darren Till a Jan Gottvald v Thajsku.Foto: @janjayjaygott

Každodenní dřina probíhá v populárním thajském Bangtao Muay Thai & MMA gymu, kde v minulosti před titulovým duelem s Gloverem Teixeirou ladil formu i nejúspěšnější český bojovník Jiří Procházka. Multifunkční tělocvična je koneckonců mezi elitním bojovníky hodně oblíbená, bohatou zkušenost s místním trénováním mají například i šampion pérové váhy UFC Alexandr Volkanovski nebo čerstvá královna ženské slámové divize Weili Zhang.

Jedná se pouze o drobný výčet jmen, což na vlastní kůži pocítil i již zmíněný Gottvald. Český ranař totiž měl před několika hodinami jedinečnou možnost si zatrénovat i s populárním UFC bojovníkem Darrenem Tillem, který v Thajsku završuje formu na prosincový zápas s Dricusem Du Plessisem.

„S Darrenem jsme se potkali během MMA sparringu, absolvovali jsme spolu jeden trénink,” uvedl brněnský rodák. „Za sebe ale můžu říct, že na mě vůči okolí působil trochu chladně, tak trochu jako Chimaev. Ale jakmile jsme se dali do řeči, tak jsem sám uznal, že je to úplně v pohodě chlap. Během tréninku byl rychlej a na svou váhu docela silnej,” popisuje záviděníhodnou zkušenost Gottvald.

Bojovník přezdívaný Jay Jay tak v ukrutných tamních podmínkách, jenž každý den přinášejí minimální teploty 33 °C, zažívá potřebnou dávku kvalitní přípravy i motivace do dalších bojů. K tomu nejbližšímu zápasu by mělo dojít v příštím roce. „Připravujeme se na začátek příštího roku, s týmem vše ladíme tak, aby to klaplo,” uvedl Gottvald, jenž je v Thajsku ve spojení se svých trenérem Martinem Karaivanovem, který v těchto dnech tráví čas v Las Vegas po boku zraněného svěřence Jiřího Procházky.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *