Wed. Sep 27th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 7 Second

Belgie vstoupila do turnaje nepřesvědčivou výhrou 1:0 proti Kanadě. Následně překvapivě podlehla 0:2 Maroku, které ovládlo skupinu F. Gól nevstřelila ani Chorvatsku navzdory řadě šancí střídajícího Romela Lukaka, který v jedné z nich napálil tyč.

“Byl to můj poslední zápas s národním týmem. Bylo to emotivní, jak si dovedete představit,” prohlásil Martínez, který měl smlouvu do konce tohoto roku.

Rozhodnutí učinil už před začátkem turnaje v Kataru. “Po třetím místě na mistrovství světa 2018 jsem měl spoustu nabídek, ale chtěl jsem zůstat loajální a dodržet kontrakt. Teď naše cesta skončila. Mé rozhodnutí ale nemá nic společného s vyřazením,” uvedl někdejší kouč Swansea, Wiganu a Evertonu.

Foto: John Sibley, Reuters

Belgičané se drží za hlavy, Romelu Lukaku v obrovské šanci trefil jen tyč.Foto: John Sibley, Reuters

Devětačtyřicetiletý Španěl dovedl Belgii před čtyřmi lety v Rusku k premiérové medaili na mistrovství světa. Na loňském evropském šampionátu jeho svěřenci vypadli ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězi Italy.

Na rozdíl od úvodních dvou zápasů v Kataru byl s výkonem proti Chorvatům spokojený. “Dnes jsme to byli opravdu my. Na mistrovství světa se nevyhrává snadno. V prvním zápase jsme zvítězili, i když jsme to nebyli my. Ve druhém jsme zaslouženě prohráli, jelikož jsme nebyli připraveni. Dneska to bylo naopak. Vytvořili jsme si mnoho šancí. Nemáme čeho litovat. Můžeme odejít s hlavami nahoře,” řekl Martínez v televizním rozhovoru.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *