Fri. Dec 1st, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Americký kouč zemřel krátce poté, co vyvracel zprávy o své smrti, které se šířily už na konci listopadu. Už tehdy kondoloval mimo jiné třeba někdejší semifinalista Australian Open Nicolas Kiefer.

„Chtěl bych vás všechny ujistit, že jsem naživu, navzdory tomu, co teď slýcháte. Žiju a pořád naplno. Nic nemůže italského psa držet dlouho dole. Mám u sebe rodinu a spoustu kamarádů, což mě moc těší. Jsem šťastný chlap. Přeji vám všem jen to nejlepší. Nick,” napsal kouč v reakci na falešné zprávy.

Bollettieri se i v pokročilém věku těšil skvělému zdraví a kondici. Když ve svých 81 letech navštívil Prahu, chlubil se ještě seskoky s padákem a návštěvami válečných zón. Pochopitelně se i dál věnoval trénování. V posledních letech se však už jeho zdravotní stav zhoršil.

Americký trenér Bollettieri trénoval mladé tenisové nadšenceVideo: Sport.cz

Minulý měsíc oznámila jeho dcera, že odchod milovaného otce se blíží. „Táta je blízko překročení na druhý břeh. Prosím, myslete na něho a jeho pokojný odchod,” uvedla trenérova dcera Angelique Anne Bollettieriová. Odchod do tenisového nebe už se nyní stal realitou.

Legendární kouč vnesl svojí akademií, která už nyní nese název IMG Academy, do tenisové přípravy úplně jinou dimenzi. Na jednom místě shromáždil ty největší talenty, které vyrůstaly v prostředí velké vzájemné konkurence a s maximálním soustředěním na tenis a komplexní trénink.

Pomáhal jak začínajícím tenistům, tak i již etablovaným hvězdám, které se do jeho areálu neustále vracely. Bollettieri se dobře znal a spolupracoval i s celou řadou českých tenistů.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *