Thu. Sep 21st, 2023
0 0
Read Time:57 Second

Fotogalerie

„Nejlepší skupinová fáze v historii mistrovství světa končí. V nejbližší době se to nebude opakovat, protože současný systém souběžně hraných závěrečných utkání základních skupin končí,” upozornil na Twitteru bývalý anglický reprezentant a současný expert BBC Gary Lineker.

FIFA totiž plánuje pro šampionát v roce 2026 v USA, Mexiku a Kanadě razantní změnu. Na turnaj se probojuje 48 týmů, které se rozdělí do šestnácti skupin po třech. Je tak logické, že jeden výběr vždy bude „stát”.

Sestřih utkání MS Jižní Korea – PortugalskoVideo: Česká televize

„Myslím, že by se to mělo přehodnotit. Představte si, kolik skupin bude končit taktizováním v posledním zápase remízou nebo jiným vhodným výsledkem,” upozorňuje Lineker.

MS v Kataru nabídlo v základních skupinách mnoho pozitivních i negativních překvapení. Končí Belgie či Německo, naopak z prvního místa jdou do osmifinále Maroko nebo Japonsko. Na průběžné výsledky skupiny E, kdy každou chvíli postupoval někdo jiný, se bude jen těžko zapomínat.

Vyrovnanost potvrzuje i fakt, že žádná z 32 reprezentací nedokázala získat plný počet devíti bodů. To se naposledy stalo na šampionátu v USA v roce 1994, kdy se hrálo ještě ve formátu čtyřiadvaceti týmů rozdělených do šesti skupin po čtyřech.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *