Fri. Sep 29th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 44 Second

Nominace Anglie je nabitá hvězdami. Moderátora Filipa Lejčka zajímalo, kdo je podle expertů bude největším esem. „Turnaj zastihl ve skvělé formě Rashforda, ukazuje potenciál a talent,” myslí si Morávek s tím, že třeba jím zmíněný anglický reprezentant zaútočí na korunu krále střelců celého katarského svátku.

Redaktor Jan Malý tvrdí, že Anglie může těžit z velmi kvalitní lavičky náhradníků. „Co se týče jmen a kvality, tak jsou na tom spolu s Brazílií nejlépe. Mají nejlepší možnost, jak v případě potřeby oživit hru,” míní novinář.

Sestřih utkání fotbalového MS Wales – AnglieVideo: Česká televize

Speciální kapitolou je kapitán Harry Kane, od nějž se čekaly nastřílené góly. Jenže on je na nule. „Odvádí spoustu práce, uhrává balony svádí souboje se stopery, váže na sebe obránce, vytváří prostor pro křídla. Je pravým kapitánem,” chrlí superlativy Morávek s tím, že je těžké odhadnout, jak moc oporu Anglie sžírá, že se na turnaji ještě nezapsal mezi střelce. „Kdyby ale Anglie udělala titul, tak by mu bylo jedno, že nedal ani gól,” myslí si.

Tuhle myšlenku podporuje i redaktor Práva a Sport.cz. „On má na prvním místě týmový úspěch. Anglie čeká na titul už skoro šedesát let, podřídí se týmu. Je platný i bez gólů,” domnívá se Malý.

Bitvu se Senegalem ale může rozhodnout také neprostupná defenziva. Pověst pořádného smolaře má přitom Angličan Harry Maguire, z nějž jsou fanoušci Manchesteru United zoufalí, protože pravidelně dělá hrubé chyby. „Co jsem viděl, tak tady hraje moc dobře, je aktivní dopředu, dostává se do šancí. Za mě je zatím fakt dobrý,” tvrdí Morávek. Anglickému smolaři drží palce. „Je neskutečný, co kritiky a posměchu se na něj valí. Musí být lidsky ohromně silný, asi to všechno ani nečte. Jinak by se musel zhroutit.”

Redaktor Malý opět souhlasně přikyvuje. Vezměte si třeba zápas s Walesem. On byl možná nejlepší na hřišti,” chválí anglického reprezentanta.

Má tedy vůbec Senegal naději na postup do čtvrtfinále šampionátu? „Určitě bude sázet na rychlost, atletičnost a brejky. Anglie bude víc u balonu, bude tvořit. Senegal musí dát gól a pak to zavřít,” nabízejí experti africkému celku recept, jak poslat ze hry jednoho z favoritů.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *