Wed. Sep 20th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 11 Second

V ulici Kramoly na Střekově, kde je parkovací automat, pak město umožní rezidentům, aby si mohli kartu zakoupit. ČTK to dnes řekl vedoucí magistrátního odboru dopravy a majetku Dalibor Dařílek.

„Přibylo asi šest velkých domů v Resslově ulici, o které se to rozšířilo,“ uvedl Dařílek. Lidé žijící v Resslově ulici dosud neměli na parkovací kartu nárok, přitom někteří z těch, kteří si ji zakoupit mohli, tak neučinili a parkují v jejich ulici. Primátor Petr Nedvědický (ANO) řekl, že cena parkovacích karet zůstává stejná. První vozidlo vyjde rezidenta ročně na 1200 korun.

Na jednání zastupitelstva pravidelně chodila jedna z obyvatelek žijící na Klíši, kde loni v září vznikla první rezidenční zóna. Právě ona byla jednou z těch, která si stěžovala na to, že nemá na parkovací kartu nárok. V ulici, kde žije, pak parkovala auta z okolí rezidenčních zón. Problém s parkováním se tak podle ní jen přesunul o několik ulic dál. Nedvědický řekl, že díky nové úpravě budou v rezidenčních zónách moct parkovat i tito lidé, kterým modré zóny parkování znesnadnily. Nicméně nepopřel, že se problém s parkováním opět přesune, tentokrát do jiné části.

Téměř okamžitě po vzniku modrých zón se objevila petice. Její autoři poukazovali právě na to, že problém s parkováním se přesouvá do ulic, kterých se rezidenční parkování netýká. Požadovali tehdy, aby město zóny zrušilo.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *