Mon. Oct 2nd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 4 Second

Elitní závodnici brzdily v posledních měsících zdravotní potíže. Nejprve prodělala covid-19 a v září pásový opar. „Dlouho nemůžu trénovat tak, jak jsem byla zvyklá a moje tělo v tuto chvíli snese jen krátkou a lehkou přípravu,” přiznala před startem sezony.

Podle norských médií je jisté, že Olsbuová Röiselandová po absenci z úvodu SP ve finském Kontiolahti vynechá i následující program prestižního seriálu tento týden v rakouském Hochfilzenu i následnou zastávku ve francouzském zimním středisku Annecy.

Foto: Petr Slavík/Český biatlon

Norka Marte Olsbuová Röiselandová při loňském SP.Foto: Petr Slavík/Český biatlon

„Je to pro mne těžká zkouška trpělivosti, už pochopitelně dost nudná. Tělo ale ještě zdaleka není tam, kde by mělo být a zdraví je to nejdůležitější, co člověk má,” uvedla Olsbuová Röiselandová v tiskové zprávě norského svazu.

Dvaatřicetiletá norská biatlonová hvězda se proto hodlá zaměřit na úspěch na světovém šampionátu, který se uskuteční od 8. do 19. února příštího roku v Oberhofu.

Norky v novém ročníku SP zatím na vítězství čekají. Vedle Olsbuové Röiselandové chyběla na startu v Kontiolahti také další reprezentační opora Tiril Eckhoffová, jež po prodělaném covidu dlouho pociťovala následky a dosud není zdravotně v pořádku. Nejlepšího umístění tak dosáhla Ingrid Landmark Tandrevoldová, jež obsadila v úvodním vytrvalostním závodu druhé místo a v průběžném pořadí SP figuruje na čtvrté příčce.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *