Mon. Oct 2nd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Vyplývá to z dokumentu, který měl dnes na programu finanční výbor pražského zastupitelstva a nedávno také pražští radní. Vůz odvážející opilce vyjel poprvé do pražských ulic v roce 2006. Nákup se má uskutečnit při obnově vozového parku městské policie (MPP). Zřizovatelem MPP je Praha a nákup musí schválit vedení města.

MPP má nyní tři speciální vozidla k přepravě opilých lidí. Vyměněno bude nejstarší z nich, které strážníci pořídili v roce 2012 a má najeto 297 000 kilometrů. Vozidlo je na hranici své životnosti nejenom kvůli množství ujetých kilometrů, ale i z hlediska interiérového opotřebení a zastaralého technického vybavení.

Pokud město záměr schválí a MPP poté vypíše tendr na koupi, od vítěze chtějí strážníci pořídit skříňovou dodávku s dieselovým motorem a pohonem 4×4 a automatickou převodovkou. Součástí bude speciální vestavba, kdy bude nákladový prostor rozdělen na dvě části, jedna pro strážníky a druhá pro opilé lidi a případný policejní doprovod. Vnitřek bude vybaven speciálními sedačkami, lehátkem a kompletně opláštěna voděodolným omyvatelným materiálem.

Nejčastěji vyrážejí strážníci se zmíněným vozem do centra města, tedy například na Václavské náměstí, do ulice Na Příkopě či na náměstí Republiky, a rovněž k Andělu. Při výjezdu spolupracují se záchrannou službou i policisty. Od začátku fungování odvezla MPP desítky tisíc opilých lidí.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *