Thu. Nov 30th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

„Bude to výzva, na kterou se musíme dobře připravit,” pravil Michniewicz. Stejně odhodlaně mluvila ve dvaaosmdesátém parta kolem populárního ofenzivního univerzála Zbigniewa Bonieka, jenž měl před sebou životní přestup z Lodže do Juventusu. Poláci si mohli po osmi letech sáhnout na bronzovou placku z mistrovství světa, jenže v cestě stála nebezpečná Francie.

Naštěstí pro Bonieka a spol. Francouzi měli po hořkém semifinále se západním Německem. Sevilla viděla jeden z nejlepších zápasů v historii fotbalu: po 90 minutách se hrálo 1:1 a v prodloužení Francie odskočila do dvougólového trháku, jenže Němci stihli vyrovnat a ustáli i penaltový nervák.

„Zklamání je slabé slovo,” vydechl tenkrát francouzský trenér Michel Hidalgo. Hvězdy v čele s pozdějším trojnásobným vítězem Zlatého míče Michelem Platinim byly zničené a do partie o třetí místo nenastoupily, což pomohlo Polákům. Sice v Alicante prohrávali, ale dokázali otočit na 3:1. Trefa Alaina Couriola už nic neřešila, Polsko slavilo bronz.

Teď je řada na týmu s čarostřelcem Robertem Lewandowskim. Světová medaile ze Španělska 82 je pro Poláky zatím poslední: od té doby byl jejich největším úspěchem postup do čtvrtfinále EURO 2016, kde je zastavili pozdější šampioni z Portugalska.

Muži v bíločerveném v Kataru začali bezgólovou plichtou s Mexikem a výhra 2:0 nad Saúdskou Arábií se později ukázala jako postupová. Ve svátečním zápase s Argentinou sice Polsko prohrálo 0:2, ale mohlo se utěšovat tím, že jako první na turnaji dokázalo ubránit Lionela Messiho.

Dalším testem polské defenzivy bude osmifinále s Francií. Poslední mistři světa na šampionátu i bez rekonvalescenta Karima Benzemy nastříleli šest gólů a v neděli odpoledne budou favoritem. Nejen proto, že je Poláci dokázali porazit zatím jen třikrát.

„Po 36 letech jsme se na mistrovství světa dostali ze skupiny a teď nás čeká jeden z nejlepších týmů na světě s prvotřídními hráči a nejvyššími ambicemi,” poklonil se trenér Michniewicz Francouzům. Ti v zápase s Argentinou na jeho tým nasadili tři pozorovatele.

„Lewandowski vyčnívá, ale síla Poláků není jen o něm. Nepodceníme je,” vzkázal francouzský kouč Didier Deschamps.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *