Wed. Oct 4th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

Takzvaný index PMI, který ukazuje názor manažerů na situaci ve výrobním sektoru, ukázal za listopad další prudké zhoršení podmínek v českém průmyslu zůstal na úrovni předchozího měsíce, aktuálně činí 41,6 zatímco v říjnu to bylo 41,7. Informovala tom dnes společnost S&P Global. Úroveň 50 bodů v indexu je předělem mezi růstem a poklesem.

Index tak signalizoval prudké zhoršení provozních podmínek v české výrobě. K celkovému poklesu vedl prudký propad výroby a nových zakázek. Problémy s poptávkou byly na domácích i zahraničních trzích, exportní prodej opět klesl. Vyhlídky na výrobu v příštím roce zůstaly pesimistické.

Index nákupních manažerů (PMI)

Index nákupních manažerů je celosvětově používaný indikátor, který značí sentiment (náladu) ve výrobním sektoru, potažmo v celé ekonomice. V angličtině se nazývá Purchasing Managers Index a odtud vychází jeho zkratka – PMI, pod kterou je často zmiňován. Počítá se pro více než 30 zemí a každá země vykazuje svůj národní PMI. Tento index je založen na každoměsíčních průzkumech ze soukromého sektoru a jeho hodnota je udávána v procentech. Hodnota nad 50 % značí zlepšení, pod 50 % značí zhoršení ekonomiky výrobního sektoru.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *