Wed. Oct 4th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 38 Second

Letos si mohou Plzeňané koupit kapry, amury, štiky, líny či sumce vylovené v polovině listopadu z Třemošenského rybníka. Na sádkách jsou už v prodeji vánoční stromky z městských lesů, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Ryby letos podraží, kilo kapra přijde na 120 korun, loni před Vánocemi se prodávali menší kapři do 2,5 kilogramu za 95 korun za kilogram, větší kapři za 100 korun. Štika podraží z loňských 230 na 280 korun, amur ze 100 na 120 korun a lín ze 100 na 150 korun za kilogram. Vánoční stromky jsou letos v nabídce za stejné ceny jako loni, od 150 do 350 korun. Smrčky a borovice se prodávají denně do vyprodání, ryby budou od 16. prosince v prodeji rovněž denně, do 23. prosince.

„Letošní výlov Třemošenského rybníka byl pečlivě naplánován s ohledem na hospodaření s vodou na rybnících Bolevecké rybniční soustavy. Již asi týden po výlovu se rybník začal napouštět vodou ze Šídlováku, kde začínají práce na zpevňování jižního břehu, a tak bylo třeba rybník upustit. Maso našich ryb má velmi dobrou kvalitu, protože žijí v čisté vodě a živí se přirozenou potravou,“ řekl primátorův náměstek pro životní prostředí Aleš Tolar (STAN).

Městští rybáři vylovili letos z Třemošenského rybníka přibližně čtyři tuny ryb, do prodeje jdou jen větší, tedy přibližně polovina. Nejvíce bylo kaprů, kterých rybáři vylovili tři tuny, v sítích zůstala také tuna amurů a menší množství línů, štik či sumců. „Po přetřídění na sádkách se menší ryby vrátí jako násada zpět do vod městských rybníků. To se týká hlavně kaprů s váhou do 2,3 kilogramu,“ uvedl Richard Havelka který má v městské organizaci Správa veřejného statku města Plzně rybníky na starosti. Po výlovu mohli navíc rybáři po několika letech zkontrolovat hráz a vyčistit dno Třemošenského rybníka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *