Mon. Oct 2nd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 57 Second

V sedle kola chce vydržet šlapat bez odpočinku do sobotních 10:00, lidé jej mohou sledovat i v přímém přenosu. Akce je vyvrcholením dobročinné sbírky, kterou sportovec chce věnovat vybraným dětským klinikám. Sám je bývalým onkologickým pacientem, poděkovat tím chce i za péči lékařů, kteří mu ve třech letech zachránili život.

Vášnivý sportovec, trenér v jím založené posilovně, se na jízdu nepřipravoval. „Fyzicky už se na to víc připravit nedalo, šlo jen o to zvykat si na kolo. Vydržet 24 hodin na kole je spíše o hlavě. Zda jsem se připravil dobře, se zjistí dnes. Dělal jsem vše pro to, aby to tak bylo,“ řekl ČTK Sláma.

Myšlenka pokořit rekord právě na spinningovém kole vznikla podle něj náhodou. „Sledovali jsme jiného sportovce, který se pokoušel o nejdelší nonstop plavání. Řešili jsme, zda by někdo z nás vůbec dokázal něco dělat 24 hodin v kuse. Zpočátku jsme stříleli od boku, pak mne napadlo šlapat 24 hodin na kole, což se dá dělat i v posilovně a je to měřitelné. Nakonec nás napadlo to spojit se sbírkou,“ doplnil.

Organizátoři sice mají informace, že tento rekord v tuzemsku nikdo nezdolal, ale i kdyby se Slámovi podařil, oficiálně zapsán nebude. „Poplatky za zapsání jsou poměrně vysoké. Vzhledem k tomu, že děláme charitativní akci pro děti a snažíme se vybrat co nejvíce peněz, připadá mi sobecké dávat tak velkou částku za zápis rekordu,“ doplnil Sláma.

Extrémní sportovní výkon je vrcholem dobročinné sbírky s názvem Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům pro dětské kliniky fakultních nemocnic v Olomouci a v Motole. Lidé do ní dosud přispěli více než 60 000 korun, cílem je vybrat 200 000 korun. Sbírka na platformě Znesnáze 21 potrvá ještě 14 dní. Finance budou využity pro vybavení dětských heren na klinikách a úhradu dalších aktivit, které mohou dětským pacientům zpříjemnit náročné období hospitalizace.

Sbírka je zároveň Slámovým poděkováním za pomoc lékařů a sester. Ve třech letech mu byl diagnostikován Wilmsův tumor, poměrně vzácný ledvinový nádor postihující obzvláště děti předškolního věku. Nádor napadl okolní lymfatické uzliny a metastázoval do plic. Na poslední chvíli podstoupil Sláma v pražském Motole operaci, která mu dala druhou šanci k životu, přišel však o ledvinu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *