Wed. Oct 4th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 24 Second

Televize ITV Wales natočila o Bridgesové dokument zachycující její poslední rok a půl, kdy mimo jiné bojovala o možnost závodit s biologickými ženami na národním šampionátu. „Pořád jsem tady. Měla jsem spoustu možností cyklistiku opustit, ale nikdy jsem to nechtěla. Je to prostě součást toho, kdo jsem,” říká transgender cyklistka v dokumentu.

„Mým snem je reprezentovat Wales na hrách Commonwealthu,” říká. Zatím jej nemůže zrealizovat, jelikož Britská cyklistická unie zakázala transgender sportovcům start na soutěžích pod její záštitou. Čeká se na revizi pravidel, která by měla být dokončena na jaře příštího roku.

Podle Bridgesové toto rozhodnutí bylo učiněno po tlaku veřejnosti. Uvedla také, že není nefér závodit v ženských kategoriích. „Jsem si vědoma, že mám jiné vlastnosti a atributy než ostatní závodnice, ale nejsou tak výrazně odlišné, aby to dělalo soutěž neférovou,” řekla s tím, že snížení testosteronu podle ní vytváří spravedlivé podmínky pro všechny.

Svěřila se také, že jí bylo často vyhrožováno smrtí a násilím. „Sport je využíván jako prostředník k nenávisti a útokům na queer lidi. Už toho bylo dost,” uvedla. Na závěr dodala, že chápe obavy žen ohledně spravedlnosti, ale že transsexuální ženy opravdu nejsou muži.

„Já nejsem muž a doufám, že tento dokument ukazuje, že trans ženy a biologické ženy mají tolik podobností, ať už hormonálních, fyzických či těch ve sportovním kontextu. Jediné, co si jako trans sportovkyně zasloužíme, jsou stejné příležitosti a stejné podmínky pro všechny,” řekla.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *