Thu. Sep 28th, 2023
0 0
Read Time:2 Minute, 0 Second

Recept na vanilkové rohlíčky má jistě každá rodina svůj zažitý a léty ozkoušený. Některé se liší více, některé méně. Ale pokud máte rádi rohlíčky, které se přímo rozpadají, jste tu správně.

Nejlepší vanilkové rohlíčky

Na 1 dávku budete potřebovat: 240 g hladké mouky, 200 g másla, 70 g cukru, 100 g mletých vlašských oříšků, moučkový cukr s pravou vanilkou na obalení

Postup: Ze všech surovin zpracujte hladké a pevné těsto.

Tipy pro lepší chuť

  • připravte pár dní předem domácí vanilkový cukr: do dózy s cukrem dejte vanilkový lusk, který bude postupně uvolňovat vůni, anebo cukr s luskem rozmixujete.
  • suroviny prosejte. Mouka se krásně provzdušní (není to pověra), u moučkového cukru se zbavíte drobných hrudek, a když prosejete i mleté ořechy, do těsta se nedostane zapomenutá skořápka
  • křehkému těstu na rohlíčky vyloženě nesvědčí dlouhé zpracování. Když se do těsta podle receptu přidává studené máslo, stačí ho jenom rychle prsty spojit s dalšími ingrediencemi do kompaktní hmoty a dál už nehníst

Tvarování

Před zpracováním nechtě těsto chvilku v pokojové teplotě, bude se s ním lépe pracovat. Ale pozor, nesmí být zase moc teplé, to by z něj nešlo tvarovat vůbec nic. Poté si z části těsta vyválejte větší váleček a ten nakrájejte na kolečka. Díky tomu budou všechny rohlíčky stejně velké. Poté z kousků vyválejte válečky a ohněte je do tvaru rohlíčků.

Pečení

Doba pečení je v troubě vyhřáté na 180 stupňů asi 10–15 minut. (Raději je bedlivě hlídejte a dobu pečení si upravte podle zkušeností s vaší troubou.) Upečené rohlíčky jsou navrchu v podstatě bledé, jen lehce narůžovělé. Jakmile vezmete jeden do ruky a drží pohromadě, je upečeno. Vytáhněte plech z trouby dřív, než začnou zlátnout okraje, po vytažení z trouby ještě dojdou.

Po upečení rohlíčky nechte chvilku zchladnout a potom je ještě teplé obalujte v moučkovém cukru s vanilkou.

Tip: Jestliže máte doma strojek na cukroví, můžete si ulehčit práci a rohlíčky vytvářet s jeho pomocí. Díky tomu budou ještě křehčí a nadýchanější a budou mít jednotnou formu.

Tip pro alergiky: Tyto rohlíčky jsou bez vajec. Můžete si zkusit udělat i rohlíčky bez másla, nebo bez ořechů. Máslo lze nahradit Herou, ořechy nahradíte špatně – pokud to nejde jinak, raději je vynechte.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *