Mon. Dec 4th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second

Jeho tým proti Maroku sahal po bodech, podobně jako v úvodním utkání proti Belgii. I v jejím derniérovém vystoupení si ale osud pro Kanadu přichystal těsnou porážku o jednu jedinou branku. „Samozřejmě v nás navždy zůstane mírná pachuť, ale neodehráli jsme jediný zápas, po kterém bych na hráče nebyl pyšný,” pokračoval ve chvále Herdman.

Současnému výběru Kanady se i přes nulový bodový zisk totiž podařilo do historie částečně zapsat. Ve své předchozí účasti na MS v roce 1986 nevstřelili ani jeden gól, tentokráte rozvlnili síť soupeře hned dvakrát, ač branka do sítě Maroka byla vlastní.

Autor historicky prvního gólu Severoameričanů na mistrovství světa Alphonso Davies si dokonce na památku ponechal dres ze zápasu proti Chorvatsku (1:4), v němž premiérovou branku své země na mundialu vsítil. „Bylo to první vystoupení tohohle týmu na světové scéně, pro všechny z nás se jednalo o něco nového. Na atmosféru i vyšší kvalitu hry si musíme postupně zvyknout,” přiznal 22letý bek Bayernu Mnichov, který ale v reprezentaci zastává poněkud ofenzivnější roli.

Sestřih utkání MS Chorvatsko – KanadaVideo: Česká televize

„Emoce, které se s mistrovstvím světa pojí, jsou nepopsatelné. Nezažil jsem ještě bouřlivější atmosféru na stadionu, než dnes proti Maroku,” souhlasil obránce Alistair Johnston. „Sice pro nás zápas ani tentokrát neměl šťastný konec, sami jsem si ale potvrdili, že na podobně prestižní turnaj patříme,” pokračoval 24letý hráč Montrealu.

Kanadě vysněný bod tentokráte jednoduše nebyl souzen, nejblíže vyrovnání byla hlavička Atiby Hutchinsona dvacet minut před koncem, po níž balon jen těsně celým objemem nepřekročil brankovou čáru. „Byli jsme dva palce od historicky prvních bodů pro naši zemi,” mrzelo trenéra Herdmana, který poté vyjádřil touhu mančaft vést i nadále. „Nenajdete nikoho, kdo by více toužil posunout naši reprezentaci ještě o stupínek výše, ani nikoho tak zkušeného se současným výběrem, jako jsem já,” sebevědomě uzavřel 46letý kouč.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *