Wed. Dec 6th, 2023
0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

Messi dal první gól, vyšíval kličky, připravoval palebné pozice pro ostatní, hrál s úžasnou lehkostí a přehledem. „Nejlepší individuální výkon na šampionátu. Hrál božsky,” rozplýval se nad vystoupením kapitána vítězů bývalý anglický reprezentant Rio Ferdinand pro BBC, kde řada dalších osobností Messiho oceňovala.

Osmifinále proti Austrálii bylo pro rodáka z Rosaria tisícím zápasem v kariéře. Vstřelil v něm svůj 789. gól a vůbec poprvé se trefil ve vyřazovací části na světovém šampionátu. Celkově má na MS devět gólů, o jeden víc než Diego Maradona.

Sestřih utkání MS Nizozemsko – USAVideo: Česká televize

V 35. minutě dostal prudkou přihrávku Nicolas Otamendi, balon mu při zpracování trochu odskočil, ale kolem probíhající Messi pohotově zareagoval a precizně zametl míč do brány.

Nejen v téhle chvíli potvrdil drobný driblér, že je fotbalový génius. Jeho sólo ve druhé půli australská obrana na poslední chvíli odvrátila, přihrál do tutovky Lautaro Martinezovi, jenž přestřelil. Soupeřům se s míčem vyhýbal, hrál uvolněně. Celkem se dostal k šesti střelám, vyprodukoval 52 přihrávek s devadesátiprocentní úspěšností, vytvořil čtyři šance pro spoluhráče.

„Myslím, že Messi ví, že je to jeho poslední světový šampionát. Můžete vidět, jak si to užívá,” prohlásil jeho bývalý spoluhráč z argentinské reprezentace Pablo Zabaleta.

Pětatřicetiletý lídr party v modrobílých dresech si postup opravdu užíval. Mával tribunám, smál se, zářil. „Jsou to úžasné pocity. Jsem opravdu šťastný, že tyhle krásné chvíle můžu prožívat s fanoušky. Vím, kolik úsilí vynaložili, aby tu byli. A také vím, že by tu chtěla být celá Argentina. To pouto, které mezi sebou máme, je nádherné,” vyprávěl hrdina zápasu s desítkou na zádech.

„Byl to fyzicky náročný zápas. Jsme šťastní, že jsme vyhráli a udělali další krok,” přidal Messi po průniku mezi osm nejlepších týmů na mundialu v Kataru. „Leo táhne tým dopředu, když potřebujeme. A my mu musíme pomoct,” konstatoval argentinský brankář Emiliano Martínez.

Celá Argentina si přeje zlatou rozlučku své modly. Často se mluví o tom, že legendární Maradona jihoamerickou zemi na světový trůn vytáhl, jeho následovník zatím ne. „Tohle mi připomíná rok 1986 a tým okolo Maradony. Bylo těžké proti Argentincům hrát a porazit je, spoléhali na kouzlo Maradony. Existuje tolik podobností. Maradona byl tehdy na vrcholu, Messi se evidentně blíží ke konci kariéry. Ale dokážou to?” shrnul bývalý výborný anglický útočník a nynější známý glosátor Gary Lineker.

„Máme štěstí, že jsme byli na stadionu a mohli ho sledovat. Takový výkon. Mluvili jsme o jeho schopnostech, hladu, touze. O schopnosti běžet s míčem, kdy přitahuje tolik soupeřů, a uvolňuje tak spoluhráče. O tom, jak pracuje s prostorem, jak vede míč, když je kolem něj rušno. Má všechno. Kdykoliv dostane míč, celý stadion je na nohou. Je jedno, kde zrovna na hřišti je, celý stadion se prostě zvedá,” popsal pro BBC zážitky přímo z utkání bývalý anglický střelec Alan Shearer.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *