Wed. Oct 4th, 2023
0 0
Read Time:59 Second

Mbappé byl na letošním šampionátu v Kataru již dvakrát oceněn titulem muž zápasu, k němuž přísluší i trofej od jednoho z hlavních sponzorů šampionátu, pivovaru Budweiser. Jeho jméno však francouzský kanonýr vždy šikovně skryl. Nechce být totiž s firmou spojován.

Souvisí to s jeho přesvědčením, které mu nedovoluje propagovat nezdravé potraviny, sportovní sázky nebo právě společnosti prodávající alkoholické nápoje. Jelikož je vzorem pro spoustu dětí, nechce poškodit svůj obraz propagací některé z výše zmíněných věcí.

Třiadvacetiletý útočník se rovněž během šampionátu neúčastní žádných tiskových konferencí, aby se vyhnul dotazům na svou budoucnost v pařížském celku PSG, která byla v posledních měsících hojně probíraná.

Sestřih osmifinálového utkání MS Francie – PolskoVideo: Česká televize

Neúčastní se ani rozhovorů po předání trofeje pro nejlepšího hráče, za což mu hrozí pokuty. Francouzská fotbalová federace však uvedla, že má její plnou podporu a případné pokuty je připravena uhradit za něj.

Mbappé po zisku trofeje po utkání s Polskem však udělal malou výjimku a u novinářů se krátce zastavil. „Proti novinářům nic nemám. Pokud jsem nemluvil, tak jen proto, že se potřebuji plně soustředit na soutěž a neplýtvat energií na jiné věci,” prohlásil s tím, že ho nezajímá momentálně nic jiného než vítězství na turnaji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *