Mon. Oct 2nd, 2023
0 0
Read Time:2 Minute, 5 Second

Bojovníci si znovu sáhlo na dno sil. Nepříjemná muka, která ve většině případů nutí tělo podrobit se těžké zkoušce v podobě minimálního příjmu tekutin a jídla, jsou přesto minulostí. Tváře turnaje Oktagon 37 splnily to nejdůležitější a během pátečních ranních hodin se podrobili oficiálnímu vážení.

Jak bývá zvykem, tak ani v tomto případě neproběhlo vše podle představ. Hned čtyři bojovníci totiž nedokázali smluvený váhový limit splnit a následně se tak museli podrobit opravnému pokusu. Největší pozornost poutal Brazilec Felipe Maia, který již desítky minut před vážením vypadal jak přes zkolabováním. Sotva stál na nohou, v některých momentech ležel na zemi a na váhový pultík mu dokonce raději pomohl trenér.

Jako praví profíci! David Kozma i Kaik Brito mají naváženo. Uhájí Růžový panter opasek?Video: Sport.cz

Ani vyčerpávající hodiny boje s vlastním tělem nestačily, Brazilec převážil o 1,3 kilogramů a už tak vyšťavené tělo musel podrobit další zkoušce. Ukázkově si nepočínal ani Němec Ozan Aslaner, jenž pro změnu přestřelil o 3,6 kilogramů a rovněž ho čekal opravný pokus. Další muka čekala i jeho krajana Konrada Dyrschku, který se nevešel do váhového limitu o 0,8 kilogramů.

Rekordmanem oficiálního vážení byl samojský bojovník Al Matavao, který už při pohledu z dálky vypadal, že se do limitu nemůže vejít. A tato slova se potvrdila. Váhový pultík ukázal přesah o 5 kilogramů. K souboji s českým ranařem Janem Širokým, který si naopak počínal bez problémů, by však podle posledních informací mělo dojít.

Naopak bez sebemenších trablí se prezentovali aktéři obou titulových duelů. V bitvě o pás šampiona pérové váhy předvedli precizní práci Jakub Tichota, jenž gestem rukou naznačil pás kolem svého pasu, i jeho rival Gruzínec Mate Sanikidze, který si pro fanoušky znovu připravil vzkaz na papírku. Ve velkém stylu si počínal i dlouholetý král veltrové váhy David Kozma, který i tentokráte zvolil růžový komplet s totožnou barvou účesu. Neomylný byl i jeho vyzyvatel Kaik Brito, který srší odhodláním převzít královský trůn.

Jakub Tichota i Mate Sanikidze navážili bez problémů a porvou se o titulVideo: Sport.cz

Bojovníci budou mít ještě před sebou veřejné vážení, které proběhne v pátek 2. prosince od 17:00 v ostravském obchodním centru Nová Karolína. K vidění by měly být staredowny mezi bojovníky, k některým přitom došlo již během velkolepé konference Oktagon Time, kde byl mimo jiné představen obrovský projekt, v jehož osudí je přes 24 milionů korun.

Na ostravském turnaji budou k vidění další ostřílená jména nejen domácí scény. Představí se například Vlasto Čepo, Václav Mikulášek, Robert Bryczek, Monika Chochlíková nebo navrátivší Matěj Kuzník.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *