Mon. Sep 18th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 56 Second

Fotogalerie

Působivá scéna. Chytili se za ramena a vytvořili uprostřed hřiště semknutý kroužek. Korejci svůj díl splnili, Portugalce porazili. Jenže jejich zápas skončil o šest minut dřív než souběžně hrané utkání Ghana – Uruguay. Proto semknuti jako jeden muž nervózně sledovali závěr přenosu z druhého duelu.

„To jsou prostě absolutní scény! Toto mistrovství světa je každým dnem lepší a lepší. Šampionát, který nám hodně dává,” oceňuje Alex Scottová, bývalá hráčka Anglie a Arsenalu a nyní komentátorka pro BBC.

Kdyby dali Uruguayci ještě jednu branku, šli by dál oni. Nestalo se, Korejci opožděně s konečným hvizdem na druhém stadionu konečně upadli v postupovou extázi.

„Nezapomenutelný moment pro Jižní Koreu. Dojetí, vzrušení, slzy, radost, agónie!” poukazuje slavný anglický kanonýr Alan Shearer.

„Jaký jiný sport vzbuzuje takové emoce? Korejci byli týmoví, trpěliví a disciplinovaní,” přidává se bývalý anglický obránce Rio Ferdinand.

Ricardo Horta při debutu na turnaji potřeboval jen pět minut na vedoucí gól Portugalců. Přesně čtyři minuty a 52 sekund. Korejci tak inkasovali svou druhou vůbec nejrychlejší branku na MS po rekordním 11sekundovém zásahu Turka Hakana Süküra v roce 2002.

Sestřih utkání MS Ghana – UruguayVideo: Česká televize

Ruce si mnul i Cristiano Ronaldo, který hrál svůj jubilejní 20. zápas na mistrovství světa. Rekordman Lothar Matthäus z Německa zvládl na šampionátech 25 utkání.

Ronaldo se v honbě za rekordy a čárkami představil jako bídný obránce. Po rohovém kopu Korejců se míči uhýbal tak nešikovně, že se od jeho zad odrazil k soupeři a obránce Kim Jong-kwon balon zblízka dorazil do sítě.

V první minutě nastavení zazářil Son Hung-min. Zamaskovaná hvězda Tottenhamu brilantně nachystala vítězný gól, který vstřelil Hwang Hi-čchan.

Po nekonečném čekání na konec druhého zápasu mohli Korejci začít slavit. Do osmifinále postoupili poprvé od roku 2010.

„Zaslouženě. Ve třech zápasech jsme toho udělali víc než dost. Zůstáváme a kdo bude další? Možná Brazílie?” uculuje se asistent Sergio Costa, který zastoupil s Ghanou vyloučeného trenéra Paula Benta.

„Jsme hodně naštvaní. Jsme sice první, ale chtěli jsme vyhrát a natankovat sebevědomí. Může to být pro nás budíček. Myslím, že i Brazílie si přeje, abychom se utkali později,” poukazuje jejich protějšek Fernando Santos.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *