Mon. Oct 2nd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

Už více než měsíc absentuje 33letý útočník kvůli otřesu mozku. Osudným se mu stal souboj s Drydenem Huntem z Colorada při listopadovém zápase Global Series v Tampere. Při souboji o puk inkasoval Voráček ránu hokejkou do obličeje.

České křídlo utrpělo otřes mozku a jeho příznaků se stále nemůže zbavit. Že je situace neutěšená, připustil s obavami i generální manažer Blue Jackets Jarmo Kekäläinen.

“Jake má za sebou během kariéry několik zranění hlavy. Po tom posledním mu lékaři doporučili, ať si dá chvíli pauzu, aby zjistil, zda příznaky, které má, odezní až do té míry, že mu jeho stav umožní vrátit se a zase hrát. Neočekáváme, že by se mělo vše vyřešit v blízké budoucnosti. A dáme Jakeovi tolik času, kolik jen potřebuje,” sdělil Kekäläinen.

V zámoří se dokonce objevily spekulace, že Voráček ukončí kariéru, což ale bývalý reprezentační kapitán v pondělí odmítl.

“Samozřejmě se budu snažit, abych se pokusil o návrat, ale může to být dlouhý proces. Zatím to nevidím tak, že bych v blízké budoucnosti hrál, ale udělám všechno, co bude v mých silách, abych se zkusil vrátit na led,” řekl Voráček.

S 806 body(223+583) je nyní třetím nejproduktivnějším českým hráčem v historii NHL. S 1058 starty je sedmý. Smlouvu s Blue Jackets má ještě na příští sezonu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *