Thu. Nov 30th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 5 Second

Tereza Beranová, která v Ruce vybojovala životní sedmé místo, dnes na postup z kvalifikace nedosáhla a na 34. místě skončila 88 setin pod čarou. Mezi muži byl Ondřej Černý prvním nepostupujícím a od 30. pozice ho dělilo 37 setin. Michal Novák obsadil 37. místo, ale v průběžném pořadí SP dál drží jedenáctou příčku.

Janatová, jež teprve v Norsku vstoupila do sezony, den po 13. místě na klasické desítce prošla mezi 30 čtvrtfinalistek z 25. místa v kvalifikaci. V šestičlenné rozjížďce na 1600 metrů dlouhé trati se držela v pozadí, ve finiši na soupeřky nestačila a nechala za sebou jen Italku Catarinu Ganzovou, jež měla kolizi.

Ribomová zvítězila v těsném spurtu o 17 setin před krajankou Majou Dahlqvistovou, třetí skončila Tiril Udnes Wengová. Jediná norská finalistka se potřetí v sezoně musela spokojit s bronzovou pozicí, lépe dosud neskončila, ale dál vede průběžné pořadí SP.

Hvězdný Klaebo ovládl čtvrtý z pěti závodů začínající sezony. V pátek volnou desítku vynechal kvůli nemoci, ale sprint už si ujít nenechal a suverénně zvítězil před italským rychlíkem Federicem Pellegrinem a krajanem Evenem Northugem. Páteční absence stála Klaeba vedení v SP, ale po dalším triumfu se na 20 bodů přiblížil ke krajanovi Paalu Golbergovi, který finále sprintu dokončil jako pátý.

Pohárový víkend v Lillehammeru završí nedělní závody na 20 km klasicky s hromadným startem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *