Mon. Sep 18th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 26 Second

Bělehrad samostatnost Prištiny od roku 2008 neuznává. V minulém týdnu však alespoň oba sousedící státy utišily vleklý spor ohledně poznávacích značek.

Obě země se spolu utkaly ve skupině již na minulém MS a jejich první střet v historii se neobešel bez mezinárodního poprasku. Země helvétského kříže zvítězila 2:1 góly právě Shaqirihi a Xhaky a oba své trefy slavili kontroverzním gestem zkřížených rukou připomínající orla na albánské vlajce. „Gesto bylo pro lidi, nebylo namířené přímo proti soupeři,” hájil se Xhaka. Srbsko po vyřazení podalo u FIFA na Švýcary stížnost, oba hráče asociace potrestala pokutou.

Že jde už o minulost? Ale kdepak. V minulém týdnu FIFA řešila pro změnu námitku Kosova proti Srbsku. Při jeho úvodním vystoupení na šampionátu proti Brazílii se v šatně objevila mapa země, kde bylo kosovské území překryto srbskou vlajkou s nápisem ‚Nevzdáme se’.

Sestřih utkání MS Kamerun – SrbskoVideo: Česká televize

„Srbští hráči a diváci poškodili územní celistvost Kosovské republiky, hrozili násilím a agresí vlajkami, které slovy ‚nevzdáme se’ vysílaly signál konfliktu a agrese směrem k Albáncům,” stěžovala si kosovská asociace.

A dnes se proti Srbům postaví hráči kosovského a albánského původu. „My jsme Švýcarsko, oni Srbsko, toť vše. Jsme tu kvůli fotbalu, stejně jako oni,” mírnil případné pnutí kapitán týmu Xhaka. Shaquiri předchozí utkání s Brazílií sice kvůli drobnému zranění vynechal, ale je pravděpodobné, že na klíčovou bitvu se do sestavy vrátí.

Sestřih utkání MS Švýcarsko – KamerunVideo: Česká televize

„Důležité je, že máme situaci ve svých rukách. Ani při porážce s Brazílií jsme nepodali špatný výkon, máme se od čeho odrazit,” uvedl trenér Švýcarů Murat Yakin. Srbsko musí bezpodmínečně vyhrát. Helvétskému kříži stačí i remíza v případě, že v souběžně hraném utkání Kamerun neporazí již jistě postupující Brazílii o dva góly.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *