Fri. Dec 1st, 2023
0 0
Read Time:4 Minute, 19 Second

Být moderátor, tedy dobrý moderátor, rozhodně neznamená, že přečtete připravený text z papíru. Na vašem výkonu, profesionalitě a ostrovtipu často stojí a padá pořad či veškerá zábava na akci. Musíte umět ovládat mluvené slovo, reagovat spontánně i zajímavě a přitom si hlídat vystupování i čas. Dostat se mezi moderátorskou špičku není snadné. Patří sem i Libor Bouček, který dnes slaví 42. narozeniny a má být na co pyšný. Jak začínal on a další oblíbení moderátoři?

Libor Bouček

Ač původně studoval produkci, brzy se našel v moderování. A hned ve velkém! Jako osmnáctiletý dostal možnost moderovat show věhlasného Davida Copperfielda. Je pověstný svým vtipem, všeobecným přehledem i sportovním nadšením. Během více než 20 let se realizoval v rádiu (dlouho byl spojený s Evropou 2, dnes ho naladíte na stanici Expres FM).V televizi uváděl jak zábavné (Balírna, volba Miss, Vyvolení, Pevnost Boyard, Máme rádi Česko…), tak i sportovní (např. Studio Ligy mistrů) pořady a vyzkoušel si i zpravodajství na CNN Prima News. Je potřetí ženatý a s modelkou Gabrielou Boučkovou má ročního syna Alberta, o kterém nadšeně a rád vypráví.

Foto: Profimedia.cz

Už skoro celé čtvrtstoletí se Libor Bouček živí jako moderátor a vypracoval se mezi špičkuFoto: Profimedia.cz

Leoš Mareš

Moderátorské eso, král Instagramu, muž, který dokáže opakovaně vyprodat pražskou O2 arenu. Začínal jako DJ na diskotékách v rodném Berouně, později v chebském rádiu Egrensis a nakonec dostal příležitost na Evropě 2 – v roce 1998 začal s Ranní show a moderuje ji dodnes. Jako zpěvák v kožichu vydal několik alb, a když v roce 2003 moderoval anketu Český slavík, vystřelilo ho to mezi hvězdy. Uváděl Eso, Big Brother i SuperStar, měl vlastní talk show a v posledních letech se našel v pořádání koncertů, kam zve hosty. S první ženou Monikou má dva syny, s druhou ženou Monikou dceru Alex.

Foto: Profimedia.cz

Leoš Mareš toužil po úspěchu a jel vždy na plný plyn, v poslední době se zdá, že se učí i odpočívatFoto: Profimedia.cz

Zorka Hejdová

Začínala jako hosteska na rádiu Kiss Proton, nedávno moderovala reality show Love Island. Kromě rádia (kde je její domovskou stanicí Evropa 2) uváděla i v televizi a dlouhé roky zpříjemňovala vstávání divákům Snídaně s Novou – přímo během pořadu v přímém přenosu ji v roce 2012 její dlouholetý partner Míra Hejda požádal o ruku. O devět let později se stali rodiči malého Nikolase. Na sítích ji sleduje více než 300 tisíc lidí. A že to se sítěmi umí, dokázala nedávno: její moderátorský kolega Tomáš Zástěra soutěžil v reality show Survivor, ona převzala jeho Instagram a udělala z něj hvězdu.

Foto: Profimedia.cz

Zorka Hejdová – stylová dáma s příjemným vystupováním patří mezi moderátorské hvězdyFoto: Profimedia.cz

Laďka Něrgešová

Nebrat se smrtelně vážně a ovládat kouzlo humoru? To je pro tuto sympatickou a uvolněnou moderátorku typické. Sice vystudovala herectví a na prknech, co znamenají svět, dlouho vystupovala, ale proslavila se právě moderováním. Byla spolu s Ondřejem Brzobohatým součástí moderátorské dvojice historicky první soutěže Česko hledá SuperStar, moderovala i na několika rozhlasových stanicích a v poslední době je spojována s pořadem Showtime a Farmář hledá ženu na TV Prima. A velmi populární je na sociálních sítích, kde natáčí vtipná videa (nejen) ze života rozvedené matky se dvěma dětmi.

Foto: Profimedia.cz

Usměvavá Laďka Něrgešová. Více než sto tisíc lidí na Instagramu miluje její ostrovtip i receptyFoto: Profimedia.cz

Eva Decastelo

Big Brother, obnažené fotky, účinkování v seriálu Slunečná nebo nečekaný rozvod a delší dobu utajovaný vztah s fotografem Tomášem Třeštíkem? To vše její fanoušci bedlivě sledují. V Americe jako mladá dívka natočila několik pornosnímků a objevila se na titulkách erotických magazínů. V Česku uspěla ve velké show – s Lejlou Abbasovou moderovala noční show Big Brothera. Byla i součástí Snídaně s Novou a kromě toho, že moderuje napříč televizními stanicemi, najímají si ji firmy na akce. Uspěla v divadle a mile sebekriticky říká, že nejlépe jí jdou role arogantních krav. Je velkou propagátorkou otužování a hrdou mámou syna a dcery.

Foto: Profimedia.cz

Pokora a nadhled jsou pro Evu Decastelo typické. A jak se vyrovnává s hejty? Prý to vždy zkouší přes humorFoto: Profimedia.cz

Marek Eben

Výborný herec a hudebník a skvělý moderátor. Popularitu získal jako Váleček v seriálu Kamarádi a hraje často v pohádkách, dlouhé roky měl angažmá ve studiu Ypsilon, s bratry založil kapelu Bratři Ebenové. Jako moderátor se nejvíc proslavil v pořadu o historii O poklad Anežky České, více než dvacet let má svoji talk show Na plovárně, s Terezou Kostkovou neodmyslitelně patří k taneční soutěži StarDance a karlovarský filmový festival by bez něj nebyl to pravé.

Foto: Profimedia.cz

Marek Eben je velmi populární moderátor a zpěvák, například soutěž StarDance si bez něj umí představit málokdoFoto: Profimedia.cz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *