Mon. Dec 4th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 10 Second

Němci před utkáním s Japonci ukázali gesto, kterým vyjadřovali nespokojenost s tím, že ´jsou umlčováni´, když si z rozkazu FIFA nemohou vzít duhové doplňky k výstroji, přesněji kapitánskou pásku podporující LGBT.

Němci a nejen oni omezení těžce kousali. FIFA však rozhodla jasně. Za duhovou pásku rovnou žlutá karta. A to nikdo neriskoval. Jen debaty dál pokračovaly.

Herně Němci při katarském šampionátu neoslnili, byly dokonce i pasáže, kdy vyloženě propadli. A tak se dosti nečekaně ocitli v první várce týmů cestujících domů.

Sestřih utkání MS Německo – JaponskoVideo: Česká televize

Sestřih utkání MS Japonsko – ŠpanělskoVideo: Česká televize

Zprávy z Kataru hovoří o tom, že MS probíhá naprosto bezproblémově, spokojenost je na všech stranách, místní jsou dostatečně vstřícní ke všem cizincům, ale na německé gesto nezapomněli.

Naladili se tak trochu protiněmecky. Při zápasu se Španělskem někteří diváci drželi obrázky Mesuta Özila. Bývalý hráč německé reprezentace v minulosti poukazoval na rasismus a diskriminaci v německém fotbale.

Sestřih utkání MS Španělsko – NěmeckoVideo: Česká televize

A Evropanům pak ve studiu katarské televize domácí hromadně vrátili gesto. Asi s nemalou dávkou zlomyslnosti, jízlivosti či posměchu. A ještě k tomu zamávali na cestu.

Německo zažilo na MS podruhé v řadě výpadek už v základní skupině. Nic nebyla platná ani závěrečná výhra nad Kostarikou. Radovali se Japonci a Španělé, další dva týmy ze skupiny, které se dopracovaly k pro oba potřebnému postupovému výsledku ve vzájemném duelu. V Německu je vystoupení národního týmu bráno jako velká ostuda.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *