Thu. Sep 28th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 18 Second

Fotogalerie

Postup díky fair play by nebyl novinkou. Před čtyřmi lety díky menšímu počtu žlutých karet při rovnosti všech důležitějších kritérií šli ze skupiny dál Japonci na úkor Senegalu.

Za stavu 2:0 pro Argentinu i Mexiko v souběžně hraných závěrečných duelech hrozila repríza, Poláci měli méně napomínání než Mexičané. Ti ale v závěru inkasovali, takže při shodném počtu bodů ostrouhali kvůli o gól horšímu skóre.

„Konec byl šílený, nevěděli jsme, kdo postupuje a kdo končí. Polsko je šťastnější, ale bylo dost marné. Nevěřím, že by se dostalo ještě dál. Mohou být rádi, že postupují, Lewandowski postrádal jakoukoli podporu,” glosuje pro BBC bývalý anglický obránce Rio Ferdinand.

Poláci byli pod místy drtivým tlakem, první poločas však ustáli s čistým štítem. Především díky tomu, že Wojciech Szczesny potvrdil pověst penaltového mága. Sám sice za faul na hlavičkujícího (!) Lionela Messiho způsobil penaltu, kterou potvrdil VAR. Gólman Juventusu ji ovšem Panu Božskému chytil.

Podle serveru transfermarkt.com lapil Szczesny 26. pokutový kop z celkem 87 exekucí, kterým v kariéře čelil. A protože stejně už uspěl proti Saúdské Arábii, stal se bez započtení rozstřelů teprve třetím brankářem od roku 1966, který chytil dvě penalty na jednom MS, po Bradu Friedelovi (2002 za USA) a Janu Tomaszewském (1974 za Polsko).

Sestřih zápasu MS: Saudská Arábie – MexikoVideo: Česká televize

„Argentina byla i ve druhém poločase jasně lepší. Zaslouženě vyhrála, mohla a měla dát ještě víc gólů. Polsko vděčí za postup brankáři, Szczesny byl prostě skvělý,” poukazuje slavný anglický kanonýr Alan Shearer.

„Byl to bláznivý fotbalový den se zvraty, které se v této fázi turnaje stávají,” dodává.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *