Sun. Oct 1st, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

Diskusi začíná moderátor Honza Homolka dotazem na český humor, o němž se Jelínek zmiňuje v knize Vnitřní svět vítězů. 59letý kouč v knize uvádí, že čeští hokejisté byli svou schopností zlepšit atmosféru pověstní i v kabinách NHL.

„Ten humor je jiný, v té NHL to vnímáte a ty Češi… Na tohle jsme trošku Švejci, samozřejmě to máme rádi,” říká v hokejovém pořadu.

Eliáš asistentem trenéra v New Jersey? V pořadu Příklep prozrazuje, jak to bylo doopravdyVideo: Sport.cz

Humor je přitom pro Jelínka velmi důležitý. Ve zmíněné knize také uvádí, že lví podíl na zisku zlata české reprezentace z mistrovství světa v roce 2005, kde byl Jelínek asistentem kouče Vladimíra Růžičky, měli týmoví maséři. Ti se totiž vedle své oficiální práce zároveň starali o skvělou atmosféru v týmu.

Český hokejový útočník Filip Chytil a jeho budoucnost v NY Rangers. Příspěvek z pořadu Příklep.Video: Sport.cz

„Myslím, že humor je jeden z mentálních hromosvodů, který stres a obavy vezme dolů,” vysvětluje v Příklepu a následně vzpomíná i na Ivana Hlinku. „Měl jsem možnost s ním být velmi úzce, ať už v Pittsburghu, nebo tady (v Česku),” uvádí mentální kouč.

„Musím říct, že to byl člověk, který uměl humor i ve stresových situacích. On to vzal na sebe a tím humorem v kabině, kde by se atmosféra dala krájet, vždycky něco pronesl. Najednou se to uvolnilo a mančaft šel na led jinak nastavený,” vypráví o trenérovi zlatých medailistů z olympiády v Naganu, který tragicky zahynul při autonehodě v roce 2004.

Více najdete ve videu z pořadu Příklep.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *