Sun. Oct 1st, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

V osmdesátimilionové zemi přišly zásadní fotbalové změny v roce 2004 po bídném vystoupení na evropském šampionátu, kde parta tehdejšího kouče Rudiho Völlera mazala domů po porážce v posledním zápase skupiny od českých náhradníků. Důkladná analýza, nová koncepce a následná práce dovedly Němce znovu na vrchol, kterým se stalo zlato na mistrovství světa v roce 2014 v Brazílii. V posledních letech ale přešlapuje tahle velmoc na místě, nyní upadá do těžké deprese.

Kritika v zemi je drtivá. Kromě médií i hlavní trenér Hansi Flick ukazuje na to, že systém v mládeži nefunguje dobře. Všeobecně se ukazuje na to, že mužstvu chybí typičtí útočníci nebo kvalitní krajní obránci. Měla by přijít sebereflexe, podrobné vyhodnocení a nová nastavení.

Sestřih utkání MS Kostarika – NěmeckoVideo: Česká televize

Za blamáž v Kataru jsou vinni všichni. Už nastavení před turnajem působilo zvláštně. Zdálo se, že v německém táboře se řeší víc, zda má kapitán Manuel Neuer nastoupit s duhovou páskou na podporu sexuálních menšin než samotný duel s houževnatými Japonci.

Flick pak první utkání svým způsobem prokoučoval nepovedenými střídáními, po nichž se jeho parta sesypala. Když mu pak zásahy do sestavy vyšly v druhém vystoupení se Španělskem, před třetím utkáním s Kostarikou od nich zase upustil. Nenasadil od začátku útočníka do vápna Niclase Füllkruga, Joshua Kimmich hrál pravého beka, ačkoliv je považován hlavně za skvělého středního záložníka.

Přitom to v zápase vypadalo, že je v silách Němců, při vší úctě ke Kostarice, vypráskat Středoameričany podobně jako Španělé (7:0) a třeba se i zapojit do postupové tahanice vysokým skóre. Výhra 4:2 však byla málo.

Sestřih utkání MS Japonsko – ŠpanělskoVideo: Česká televize

Mimo jiné se potvrdilo, jak se mužstvo okolo veterána Thomase Müllera trápí v koncovce, což není náhlý problém. Do očí bijící pak byla nejistota stoperů a brankáře Neuera. Otázky, jak tyhle věci řešit, si musí Flick a spol. položit a reagovat.

Německo za rok a půl hostí mistrovství Evropy. Není čas na zásadní přestavbu, ale Flick (případně někdo jiný) mohou některé zásadní kroky učinit. Potenciál v týmu dřímá, na šampionátu se například projevilo, jak zásadní úkoly přebírá stále ještě devatenáctiletý ofenzivní záložník Jamal Musiala. On je hráčem budoucnosti a nadějí Německa. Sám ale nic nezmůže.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *