Sun. Sep 24th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Giroud totiž ještě ve 23 letech neměl na kontě ani jediný start ve francouzské Ligue 1, navíc nikdy nebyl ani součástí mládežnických výběrů Francie. Jeho angažmá v Montpellieru, s nímž v roce 2012 překvapivě získal mistrovský titul, mu ale otevřelo dveře jak do světových velkoklubů, tak do reprezentace, kde si svůj debut odbyl v pětadvaceti.

Urostlý útočník se prakticky po celou kariéru potýká s přehnanou kritikou, jeho herní styl totiž zdaleka není tak pohledný, jako tomu je u jiných francouzských hvězd. „Nekouká se a něj tak hezky, jako na Mbappého, který disponuje skvělou rychlostí a prací s míčem. Ví ale přesně, v čem je silný, a dokáže toho využívat,” uvědomuje si kouč národního mužstva Didier Deschamps.

Dokonce i poté, co s Francií Giroud v roce 2018 pozvedl nad hlavu trofej pro mistra světa, byl jeho příspěvek pro tým zpochybňován. Ačkoliv byl totiž útočnou jedničkou svého týmu, za celý turnaj se mu nepodařilo vystřelit na bránu. „Je pro nás ohromně přínosný, i když góly nedává,” bránil tehdy svého svěřence Deschamps.

Ten při zranění současného držitele Zlatého míče Karima Benzemy na Girouda sází i v Kataru, a důvěru mu zatím hráč, působící v AC Milán, splatil třemi trefami, díky kterým přeskočil Henryho v historické tabulce reprezentačních střelců. „Olivier byl často neprávem kritizovaný, musel tedy ukázat ohromnou psychickou sílu. Dát tolik branek na mezinárodní úrovni je něco neuvěřitelného,” gratuloval Giroudovi k výjimečnému počinu Deschamps.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *