Sun. Sep 24th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

V prezidentských volbách kandiduje už podruhé. Marek Hilšer si za pět let přesto nedokázal sehnat občanské podpisy a potřeboval nominaci senátorů. Jak chce oslovit voliče? A má po druhé šanci?

Hostem Ptám se já je senátor Marek Hilšer.

Před pěti lety se do volby dokázal dostat i jako úplně neznámý lékař, který není závislý na žádné politické straně a nemá na politiku peníze. Marek Hilšer tehdy dostal téměř půl milionu hlasů a ty později přetavil do mandátu senátora. Letos ale vyráží do boje o Hrad po druhé.

Zájem jít do prezidentských voleb znovu de facto oznámil už po volbách v roce 2019. A přestože měl díky tomu oproti jiným kandidátům jistý náskok, na rozdíl od nich se nerozhodl jít cestou sběru voličských podpisů, ale podporu si vyjednal v Senátu.

Podle posledních průzkumů se mezi ostatními kandidáty drží Hilšer až na pátém místě – za expremiérem Andrejem Babišem, generálem Petrem Pavlem, ekonomkou Danuší Nerudovou a odborovým předákem Josefem Středulou.

Co víc dokáže nabídnout oproti minulé volbě? A stačí jako téma kampaně to, aby zdůrazňoval svoji nezávislost?

Sledujte rozhovor v úvodním videu nebo si ho odpoledne poslechněte ve své oblíbené podcastové aplikaci.

Prezidentský „maraton“ Ptám se já

Ptám se já chystá sérii rozhovorů s prezidentskými kandidáty. Sledujte je na webu Seznam Zprávy vždy živě ve 13:10 nebo následně odpoledne poslouchejte ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

5. 12. – Marek Hilšer

8. 12. – Pavel Fischer

12. 12. – Tomáš Zima

Pozvání obdržel také expremiér Andrej Babiš, generál ve výslužbě Petr Pavel, ekonomka Danuše Nerudová, odborový předák Josef Středula a kandidát za SPD Jaroslav Bašta.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *