Thu. Nov 30th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

“Máme velkou radost, že jsme udělali další krok ke svému cíli na světovém šampionátu. Nejdůležitější je postup,” řekl v televizním rozhovoru Messi, který v Rajjánu poslal favority do vedení ve 35. minutě svou premiérovou brankou ve vyřazovací fázi MS a třetí na letošním šampionátu. V kariéře to byl jeho 789. zásah.

Krátce po změně stran zvýšil Julián Álvarez, ale v 77. minutě osmifinále zdramatizoval vlastní brankou Enzo Fernández. Oba týmy v závěru neproměnily velké šance. “Na konci jsme si to sami zkomplikovali, když jsme inkasovali. Museli jsme si to protrpět, Dibu (brankář Emiliano Martínez) nás na konci podržel důležitým zákrokem,” uvedl Messi.

Sestřih utkání MS Argentina – AustrálieVideo: Česká televize

“Bylo to fyzicky hodně náročné utkání, což jsme očekávali. Nedávno jsme hráli (ve skupině s Polskem) a neměli dost času na odpočinek. Byli jsme unavení,” doplnil pětatřicetiletý útočník Paris St. Germain.

Argentinci v pátečním čtvrtfinále narazí na Nizozemsko, které v osmifinále porazilo USA 3:1. “Nizozemci hrají dobře, mají skvělé hráče a skvělého trenéra. Bude to velký boj. Jestli bylo mistrovství světa od začátku těžké, tak v téhle fázi je ještě těžší,” uvedl Messi.

Foto: Pedro Nunes, Reuters

Argentinec Lionel Messi a Australan Riley McGree.Foto: Pedro Nunes, Reuters

Ocenil velkou podporu argentinských příznivců na stadionu. “Jsem rád, že tyto nádherné momenty mohu sdílet s fanoušky. Vím, že by tu chtěla být celá Argentina. Máme mezi sebou krásné pouto,” podotkl sedminásobný držitel Zlatého míče. “I moji tři synové už chápou, co znamená mistrovství světa. Moc mě těší, když vidím, jak to celé prožívají a radují se,” dodal Messi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *