Mon. Oct 2nd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

V 70. minutě se totiž Kostaričané ujali vedení po vlastním gólu Manuela Neuera (2:1). A to už bylo v době, kdy Japonci měli stejným skóre navrch nad Španěly. V tu chvíli se virtuálně vyšvihli s šesti body na postupové pozice vedle Japonska i Kostaričané.

„My jsme byli na tři minuty vyřazeni? Vůbec jsem nevěnoval tomu druhému zápasu pozornost. Kdy se to stalo? To jsem vůbec nevěděl. Kdyby ano, tak bych z toho měl infarkt,” cituje zámořská stanice ESPN slova španělského kouče Luise Enriquea z pozápasové tiskové konference.

Pro Španěly se nicméně v souběžně hraném duelu začala situace rychle vracet do příznivějšího módu, když dvěma góly znovu otočil zápas Kai Havertz a výhru favorita na konečných 4:2 pečetil Niclas Füllkrug. Němcům, kteří v posledním kole skupinových zápasů už neměli postupový boj ve svých rukou, nicméně byla výhra k ničemu.

Ao Tanaka vystřelil Japonsku senzační vítězství nad ŠpanělskemVideo: Česká televize

Kvůli šokující výhře nad Španělskem totiž na jejich úkor postoupili Japonci. A to navíc dost kontroverzním vítězným gólem Aoa Tanaky. Panovalo velké podezření, že míč už předtím opustil celým objemem hřiště. VAR nakonec platnost gólu potvrdil, i když z opakovaných záběrů se spíš zdálo, že by platit neměl.

„Z mého pohledu byl míč jasně mimo jen z poloviny. Víc k tomu kvůli rychlosti celé akce nemohu říct. Bál jsem se, že gól platit nebude. Nakonec ale byl uznán, což je skvělé,” radoval se střelec vítězné branky.

Japonci tak po dvou výhrách nad původně velkými favority celého turnaje postupují z první příčky. Španělé, kteří májí shodně s Němci čtyři body, ale mnohem lepší skóre, se musí spokojit s druhým místem a osmifinálovým duelem proti Maroku.

„Ve fotbale si to buď zasloužíte, nebo ne. A my jsme si to dnes nezasloužili. Nejsem šťastný, rád bych byl na prvním místě skupiny. Japonci nám ale během pěti minut dali dva gólu a rozložili nás. Zkolabovali jsme, mohli nám dát další dva góly,” dodal Enrique.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *