Tue. Dec 5th, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

“Viděl jsem šanci, že můžu jet s Tomášem Mertlem, krásně mi to posunul žabičkou a já jsem jen vystřelil pod ruku, kam jsem chtěl. Nečekal jsem, že to až tak dobře trefím, ale spadlo to tam. Jsem za to rád,” řekl Budík novinářům. Branku věnoval zesnulé babičce. “Gól a vítězství je pro ni,” uvedl.

Plzeň se prezentovala poctivou defenzivní hrou a spoléhala na brejky, ze kterých si vytvořila několik nebezpečných situací a nakonec vstřelila i vítězný gól. “Hráli jsme dobře defenzivně, byl to základ našeho vítězství. Byl to zápas podobný play off, s defenzivním systémem, kdy hrajeme z obrany dopředu na brejky,” uvedl čtyřiadvacetiletý bek.

Budík se do sestavy vrátil po šesti týdnech a na ledě strávil v součtu přes 20 minut. “Byl to trošku nezvyk, ale pomalu a postupem času jsem se do toho dostal. Ale nezvyk spíš v hlavě, tam jsem možná nebyl tolik připravený. Jinak po fyzické stránce jsem byl připravený dobře, pracoval jsem na návratu s naším kondičním trenérem. Dnes to bylo hlavně o nastavení hlavy,” řekl Budík.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Maris Bičevskis z Boleslavi a brankář Plzně Miroslav Svoboda.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Hosté v Mladé Boleslavi nastoupili se šesti obránci, Budík tak byl v permanenci a nastupoval i do oslabení. “Určitě je to lepší, než sedět na střídačce. Pomohlo mi to. Pravidelně jsem chodil na oslabení i pět na pět. Za to jsem rád,” uvedl. Západočeši ubránili všech pět oslabení, což byl klíč k výhře. “Nehráli jsme žádnou přesilovku, takže úspěšná oslabení byla další základ úspěchu,” řekl Budík.

Plzeň přeskočila Bruslaře v tabulce a už je pátá. “Jsem moc rád, že v tom trendu pokračujeme. Chce to takhle dál a posouvat se v tabulce. Chceme postoupit přímo do play off, to je náš cíl,” uvedl odchovanec Pardubic, který na západě Čech působí od roku 2019.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

V bitce (zleva) Adam Jánošík z Boleslavi a Samuel Bitten z Plzně.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Plzni nevyšel start do sezony, prohrála první čtyři zápasy a vedení klubu odvolalo trenéry. Ještě po 10. kole byli Západočeši třináctí. “Nešlo nám to ani po výměně trenérů, ale postupně jsme se do toho dostávali, je to lepší každým dalším zápasem, což je vidět. V tomhle duchu musíme pokračovat,” dodal Budík.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *