Mon. Oct 2nd, 2023
0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

Je známo, že v Kataru je homosexualita nezákonná, a proto se řada lidí snaží na tuto skutečnost poukázat duhovými páskami, či v případě fanoušků Walesu klobouky, a podpořit tak LGBT+ komunitu. Jedním z „rebelantů” byl i americký fanoušek Brian Davis.

Ten na zápas USA s Íránem dorazil s duhovou páskou na ruce. Ochranka u vchodu na stadion Sumáma mu prý řekla, že může v klidu vstoupit, jenže místní policie to viděla jinak. Fanouškovi, který v hledišti již v klidu čekal na začátek utkání, nejprve řekla, aby si ji sundal, když odmítl, násilím ho z místa odvlekla.

Na videu, které natočil dánský reportér Rasmus Tantholdt je vidět, jak fanoušek klidně stojí v obklopení několika katarských policistů, kteří se pokouší v natáčení videa Tantholdtovi zabránit.

Když policie trochu ustoupila, zeptal se Tantholdt fanouška, zda je v pořádku. „Trochu mi zkroutili ruku, ale jinak jsem v pořádku. Byli ale velmi agresivní,” řekl Davis, kterému později bylo umožněno vrátit se na stadion, i s duhovou páskou na ruce.

„Dnešek byl trochu rušný. Ale jsem připravený na zápas,” napsal poté k fotografii, kterou sdílel na svém Twitteru.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By aathif

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *